Wpisy oznaczone tagiem zabawa

Zabawa z dzieckiem

Kategoria: Ciekawe pomysły

Zabawa z dzieckiem Kiedy na świat przybywa dziecko zastanawiamy się jakimi będziemy rodzicami. Od tej chwili jesteśmy odpowiedzialni za życie jaki rozwój naszej pociechy. Początkowo z malcem jest mały kontakt, wynika to głównie z jego trybu życia. Małe dziecko zazwyczaj dużo śpi i je, nie umie też wyrażać emocji. Kiedy ukończy kilka miesięcy można już śmiało kontaktować się z nim i oddziaływać na dziecko. Musimy pamiętać, że malec do dobrego rozwoju potrzebuje ciągłej stymulacji. Powinniśmy dostarczać mu zabawek, kolorów, jak najwięcej elementów aby zaczął je rozpoznawać. Im więcej czasu poświecimy dziecku tym bardziej rozwinięte będzie ono w przyszłości. Kiedy malec skończy już rok możemy śmiało podjąć wspólną zabawę z dzieckiem. Dzięki niej maluszek uczy się najwięcej. Nawet nauka w formie zabawy jest przyjemnością. Taki rodzaj oddziaływania będzie mu później towarzyszył w przedszkolu. Zabawa z dzieckiem jest ważnym aspektem, w młodym wieku dziecko uczy się najwięcej, poza tym poprzez naśladowanie uczy się emocji, ekspresji. Dobrze jednak aby zabawa była prowadzona w sposób świadomy, czyli zaplanowany i ułożony tak aby dziecko jak najwięcej informacji mogło zakodować. Czas spędzony z dzieckiem jest cenny, rodzice powinni każdą wolną chwile poświęcać dziecku wówczas najbardziej stymulują je do rozwoju intelektualnego jaki ruchowego. Przebywanie z dzieckiem powinno być przyjemnym doznaniem dla malca i rodzica.

Dyskoteka

Kategoria: Ciekawe pomysły

Dyskoteka Kiedy jesteśmy młodzi lubimy aktywnie spędzać czas wolny. W tym celu poświęcamy się sportowi, czy rekreacji. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się nie wątpliwie dyskoteki. Większość młodych ludzi kiedy tylko ma chwile wolnego weekendu umawia się na wyjścia ze znajomymi właśnie do klubu czy dyskoteki. Miejsca te cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ młodzież może się tutaj pobawić. W dyskotece głównie się tańczy, jeśli pomieszczenie jest kilka wówczas istnieje podział na sale z określonym rodzajem muzyki. Zazwyczaj na salę do tańców wolnych i tych bardziej żywych jak techno czy pop. W zależności przy czym lubimy się bawić takie pomieszczenie wybieramy. Zaletą dyskoteki jest fakt, że można miło spędzić czas wolny, oderwać się od rzeczywistości i do tego poznać innych ludzi. To dziwne ale właśnie na dyskotece zawiązuje się najwięcej znajomości lub nawet poszukuje swojej partnerki. Klimat jaki tu panuje czyli głośna muzyka często kolorowe oświetlenie sprawia, że otwieramy się bardziej na drugich ludzi i przestajemy być nieśmiali. Dyskoteka to rozrywka przewidziana dla ludzi dorosłych, wstęp na nią mają tylko osoby które ukończyły osiemnaście lat. Jest to spowodowane faktem, że na dyskotece mamy otwarty bar z alkoholami i każdy może zakupić sobie dinka lub coś mocniejszego. Nad całą oprawą muzyczną dyskoteki czuwa dizej który decyduje jaki rodzaj muzyki panuje w klubie. Z kolei ochrona pilnuje aby każdy bawił się w spokoju i bez agresywnych postaw.

Zabawa z psem

Kategoria: Ciekawe pomysły

Zabawa z psem Każdy po długim dniu pracy potrzebuje odpoczynku. Jedni w tym czasie zasiadają w fotelach inni zaś znajdują resztę sił i aktynie wypoczywają. Wszystko uzależnione jest do naszego charakteru, kiedy jesteśmy osobami aktywnymi nie możemy po prostu wysiedzieć w domu ciągle poszukujemy sobie innych zajęć. Jeśli mamy w domu zwierzę watro pomyśleć aby z nim spędzić czas wolny. Zwierzęta podobnie jaki ludzie potrzebują kontaktu z drugą osobą. Kiedy długo zostają pozostawione same sobie dziczeją i zanika więź między właścicielem, a psem. Szczególnie na taki los narażone są psy podwórkowe i te mieszkające w bloku. Cały dzień wyczekują aż w końcu ktoś się nimi zajmie. Pies to duży obowiązek, będzie wspaniałym kompanem jeśli my będziemy o niego dobrze dbać. Pies przede wszystkim potrzebuje się wybiegać. Musi być to kilka godzin dziennie. Najlepiej w tym celu wyjść z nim na spacer do lasy, parku gdzie będzie mógł się czuć swobodnie. Zabawa i przebywanie z psem nie ogranicza się tylko do spaceru, powinniśmy wykazać się aktywnością. Poprzez zabawę pies uczy się najwięcej, możemy nawet wpoić mu proste komendy. Z czasem nauczy się aportować, dawać łapę, w sumie wszystkiego czego będziemy od niego wymagać. Najwięcej uwagi potrzebują na pewno małe psy, ponieważ tym brakuje obecności matki i wszystkie swoje emocje przelewają na właściciela. Jeśli nie mamy pomysłu na to jak bawić się z psem możemy zastosować kupione w sklepie zabawki gumowe.

Tagi: , ,