Kategoria Gry

Piłka nożna

Kategoria: Gry

Piłka nożna Każdy z nas lubi jakąś aktywność sportową. Wybieramy zazwyczaj dyscypliny którymi się interesujemy. Najwięcej sportowców jest wśród ludzi młodych tym zależy na dobrej kondycji, oraz sylwetce. Poza oczywistymi atutami uprawiania sportu może być to dobry pomysł na ciekawe spędzenie czasu wolnego. Wystarczy tylko troszkę dobrej woli. Dużym zainteresowaniem wśród sportów zespołowych cieszy się an pewno piłka nożna. Zasady gry są bardzo jasne. Do pojedynku o wygraną stają dwie drożyny w każdej jest taka sam liczba zawodników. Zadaniem graczy jest zdobycie jak największej liczby trafień do bramki przeciwnika. Gole decydują o wygranej i ewentualnym awansie zespołu do dalszych potyczek. W piłkę nożna mogą grać wszyscy bez względu an wiek czy pleć. Nie jest to na pewno sport agresywny i daje wiele satysfakcji. Cała gra odbywa się na otwartej przestrzeni specjalnie do tego celu przystosowanej. Gracze nawet kilka godzin muszą biegać po boisku i podawać sobie piłkę w celu uzyskania gola. Sport na świeżym powietrzu jest bardzo zdrowy. Po pierwsze dotleniamy się, nasz organizm pomimo dużego wysiłku fizycznego nie czuje zmęczenia tylko radość. kolejnym aspektem jest fakt ze w czasie gry angażujemy do pracy wszystkie nasze mięśnie. Piłka nożna to sport grupowy w którym wszyscy zawodnicy muszą się dogadywać tylko wówczas możliwe jest wygranie sparingu. Piłka nożna to wspaniały sport, który uczy wytrwałości i kontaktów interpersonalnych.

Gry komputerowe

Kategoria: Gry

Gry komputerowe To jak spędzamy czas wolny stale się zmienia. Dawniej panowała tendencja do aktywności. Dzieci i dorośli więcej czasu spędzali razem, dziś nie ma czasu na nic więc zazwyczaj wybieramy najbardziej wygodne rozwiązania. Gry komputerowe na stałe zagościły w naszych domach. Najczęstszymi ich użytkownikami są naturalnie dzieci. Od małego są uczone kontaktu z komputerem, na początku są to bajki później gry na których spędzają całkiem długie godziny. Gry komputerowe mają wiele atutów ale jeśli są dobrane do wieku użytkownika. Wówczas mogą rozwijać pamięć, koncentrację czy logiczne myślenie. Najczęściej jednak nie są to gry dydaktyczne tylko strzelnianki te nie wnoszą do umysłu dziecka niczego dobrego. Po agresywnej grze dziecko może przenosić taki stan do życia codziennego. Poza tym zatraca się granica między światem komputerowym, a rzeczywistym. Jedynym sensownym rozwiązaniem jest kontrola rodzicielska. Polega ona na systematycznym zwracaniu uwagi na to jak spędza czas wolny dziecko na komputerze, czy gra w gry dostosowane do jego wieku i poziomu i czy naturalnie nie przejawiają one agresywnych scen? Tylko w ten sposób można uchronić dziecko przed niewłaściwymi grami. Najczęściej nie zdajemy sobie sprawę ale niewłaściwe gry formują postawy dzieci i prowokują do określonego zachowania. Dobrze aby zachować równowagę i pozwolić na zabawę przy komputerze ale jednocześnie proponować inne formy rozrywki.

Komputer

Kategoria: Gry

Komputer Kiedy posiadamy troszkę czasu wolnego powinniśmy przemyśleć jak go efektownie wykorzystać. Jeśli nie jesteśmy fanami sportu i aktywności fizycznej dobrą opcją może okazać się komputer. Obecnie można za jego pomocą zrobić wszystko. Od odrobienia lekcji, po kurs językowy czy rozmowę telefoniczną. Komputer jest prawdziwym źródłem wiedzy z różnego gatunku nic więc dziwnego, że tak często lubimy się przy nim relaksować. Komputer jest urządzeniem elektronicznym z wbudowaną pamięcią można na nim obejrzeć film lub po serfować po sieci. Zamiast kupować gazety wszytko możemy przeczytać na odpowiednich stronach internetowych, jest to prawdziwa wygoda. Komputer jest dobrą alternatywą kiedy mamy czas wolny i nudzimy się. Istniej w nim tyle opcji i ciekawostek, że na pewno każdy najdzie coś dla siebie. Najwierniejszą grupą użytkowników sieci są naturalnie dzieci . Te mogłyby spędzić przy komputerze całe dnie. Komputer może być świetnym miejscem do relaksu ale trzeba z nim uważać, ponieważ szybko możemy się od niego uzależnić. W sytuacji kiedy bez komputera nie możemy normalnie egzystować jest już podejrzenie nadużywania sprzętu lub nawet uzależnienia. Komputer jest wynalazkiem dwudziestego wieku, dziś mało kto może wyobrazić sobie dzień bez komputera. Technologia ta wciągnęła nas na tyle, że obecnie nawet bezwiednie kilka razy dziennie zaglądamy na komputer. Ludzie bardzo szybko przyzwyczajają się do dobrego i trudno się im obejść bez sieci i programów komputerowych.

Tagi: , ,